top of page

Focení rodin a dětí

Stejně jako u ostatních druhů fotografií se i při focení rodin snažím vytvářet přirozené, autentické fotografie, které ve výsledku vlastně často působí, jako by vznikly náhodou.

Nejlepší rodinné fotografie jsou pro mě ty, které dělají dojem, jako by ani fotograf téměř nebyl přítomen, jako bychom se dívali prostě na nahodilý okamžik ze života rodiny.

Umělecké rodinné fotografie jsou pro mě velkou výzvou. Nezáleží, zda se jedná o rodinu tříčlennou, nebo desetičlenou. Každá rodina je samozřejmě unikátní: to, co může fungovat při focení jedné rodiny, u druhé rodiny nemusí fungovat a naopak…
Jakákoliv rodina má zkrátka své jedinečné kouzlo a zaslouží si individuální zacházení.

Kromě dobré nálady je též žádoucí sladit oblečení celé rodiny, pokud si s výběrem vhodného oblečení nebudete jistí, klidně si s sebou vezměte více variant a spolu pak vybereme tu nejlepší.
Můj ateliér je vybaven několika pozadími různých barev, mnoha rekvizitami a doplňky, fotografie tak mohou být vždy jedinečné. Ideální oblečení bývá vždy co nejjednoduší bez velkých nápisů a vzorů.

Rodinné focení si většinou každý představí maminku, tatínka a jejich děti, zkuste ale na focení vzít třeba i prarodiče, můžete tak vytvořit skvělé generační foto.

VENKOVNÍ FOCENÍ

Ateliérové snímky vás neoslovují? Máte raději denní světlo, čerstvý vzduch a nearanžované snímky ve městě nebo přírodě? Využijte mé nabídky venkovního focení, které může probíhat v ulicích města, v městských parcích, na dětských hřištích, u řeky, v zoologických zahradách apod., a to nejen v Praze, ale i po celé České republice.

Službu můžete využít pro vyfocení vaší rodiny, dětí, portrétní a skupinové focení přátel, těhotenské focení budoucích maminek (s partnerem) atd. Během focení se můžete převlékat a využívat danou lokalitu pro co největší pestrost a a různorodost snímků. Jako jeden zmála fotografu, využívám při focení venku i rekvizity z ateliéru dle přání. Jako třeba malá dětská křesílka, dřevěná autíčka, velké dorty, číslovky.

CO S SEBOU

Oblečení zvolte takové, ve kterém se dítě bude dobře cítit. Může mít jakékoliv barvy, jen prosím pamatujte, pokud budeme fotit celou rodinu, aby barvy a styl oblečení k sobě co nejvíce ladily (je lepší se vyvarovat sportovnímu/outdoor stylu, nebo příliš výrazným nápisům).

Na focení můžete přinést i oblíbenou hračku, dobrotu, nebo více kousků oblečení.

Snažte se čas focení naplánovat tak, aby vyhovoval spánkovému režimu dítěte tzn., aby dítě mělo co nejvíce energie a co nejlepší náladu. Neplánujte focení na období po očkování, brzy po nemoci, kdy děti mohou být bez energie, mrzuté. Pokud Vaše dítě není ve formě, rostou mu zuby atd., není focení zrovna ideální.

bottom of page