top of page

Focení miminek

Máte doma právě narozené miminko. Dokážete si ho prohlížet nekonečně dlouho. A přesto se ho nemůžete nabažit. Jeho malinkatý nosík, naducané tvářičky, voňavé vlásky, miniaturní ručičky. K zulíbání. Baculaté nožicky s legračními prstíky. To všechno se snažíte zapamatovat.
Protože čas nezastavíte a tyto první momenty už nikdy nevrátíte.

 

FOCENÍ NOVOROZENCŮ
Příchod miminka na svět je ten nejkrásnější okamžik pro celou rodinu. Je to nádherné období, kdy je miminko malinké, roztomilé a jedinečné. Miminko má po narození specifické rysy,
které se velmi rychle vytratí. Za pár měsíců už si těžko vybavíte, jaké bylo miminko, když mu byl týden. Čas plyne rychleji a vy za rok zjistíte, že to uteklo jako voda.
Nepropásněte tyto krásné novorozenecké chvíle.

Dopřejte si skvělý zážitek a vzpomínku na celý život v největším dětském ateliéru v České republice. Krásné a přirozené newborn fotografie se specialistou na focení novorozeňátek.
Jsem certifikovaný fotograf novorozenců, schválený mezinárodní fotografickou asociací.

 

 

Kdy dorazit na focení?
Ideální doba na fotografování miminek je od 5 dní do 14 dnů od narození miminka. Čím dříve, tím lépe. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat a polohovat,
aniž by se vzbudila nebo se narušil jejich klidný spánek. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byly v bříšku.
Samozřejmě se dají fotografovat i starší miminka do 1 měsíce, ale u těch se může stát, že miminko spát nebude a bude koukat kolem sebe, jelikož je to nové prostředí, které nezná a je zvědavé.
Každé miminko je ale individuální a já se snažím co nejvíc přizpůsobit potřebám miminka.

Jak focení miminek probíhá a na co se připravit?
Celé fotografování se přizpůsobuje potřebám miminka, délka focení je 2-3 hodiny. Během fotografování se počítá s krmením a přebalováním. Nemusíte mít obavy.
V mém ateliéru máte soukromí a můžete miminko v klidu nakojit či přebalit. Pokud dorazíte do ateliéru a miminko bude spinkat, zkusíme ho opatrně přenést a začneme fotografovat.
Pokud ne, tak miminko nejdřív nakrmíte a poté ho zkusím uspat. Miminka se fotí převážně spící, ale pokud se nebude dařit miminko uspat, tak se ničeho nebojte, i tak se dají nafotit krásné fotky s otevřenýma očičkama,
jen to vyžaduje větší spolupráci rodičů. Občas se může stát, že je miminka hodně pláčou nebo je bolí bříško, nebojte se, i s tím si umím poradit. Samozřejmě bezpečnost miminka je vždy prioritou.


Co si vzít s sebou na focení novorozence?
Určitě vezměte dostatek plen, může se stát, že se miminko během focení počůrá a pokaká víckrát a bude potřeba ho přebalit. Dále věci na přebalování a další nezbytné věci ke krmení a potřebám miminka.
Dudlík, případně borovou vodu na ospalky a menší dečku, kterou budeme miminko přikrývat. Pokud máte nějaké vlastní doplňky pro miminko, vezměte je sebou a na místě se domluvíme a zkusím je zakomponovat do scény.
Focení starších sourozenců a celé rodiny je součásti focení.

Pro společné fotografování doporučuji světlé jednobarevné oblečení bez výrazných vzoru a nápisů. Pokud budete chtít vzít sebou na focení sourozence, je vhodné vzít také jednobarevné a světlé oblečení případně u holčiček šatičky.
Veškeré rekvizity jako jsou oblečky, kožešiny, košíky, čelenky, čepičky a další mám ve velkém množství k dispozici v ateliéru. Můžeme fotit jakýkoliv styl focení miminek, který se Vám líbí.
Vždy styl focení, barvy, doplnky, nebo focení bez rekvizit přizpůsobuji přání maminky.
 

Nejlepší novorozenecké fotografie jsou pořízeny ve věku do 14dnů Vašeho miminka. Obecně platí, čím dříve tím lépe. Je možné fotit i starší miminka,
ale ty již reagují na vnější podněty a není tak snadné je uspat. V tomto období navíc miminka vypadají jinak.
Jsou tak malé, dokonalé pro Vaši náruč, jdou dokonale stočit a mají krásné drobné prstíčky a jemné způsoby pohybu.
Během této doby si děti také udržují přirozenou baculatost z doby, kdy byli v maminčině bříšku.
 

Z focení nemusíte mít vůbec obavy. Jako profesionální fotograf chápu, že se zotavujete po porodu a v případě maminek prvorodiček také z velké změny ve svém životě.
Nemusíte se starat, zda přijdete s krásným make-upem, hezky oblečená, či neunavená. Jen přijdete, nakojíte miminko a můžete odpočívat, nebo se nechat namalovat a upravit od mé vizážistky.
Já se o zbytek celého focení a péči o Vaše miminko během focení postarám.
Pokud je to možné, snažte se, aby vaše miminko zůstalo před našim focením vzhůru. Nejlepší způsob, jak to udělat, je dát miminku například koupel.
Opět se snažte, aby miminko zůstalo cestou ke mně vzhůru. Po té u mně v ateliéru miminko nakrmíte a focení může začít.
Během focení není nikdy problém udělat přestávku na krmení. Pokud miminko nekojíte, nezapomeňte prosím se sebou přinést láhev mléka.
V ateliéru je přebalovací pul a také možnost přihřát láhev s mlékem. U kojení můžete v ateliéru sedět v křesílku s polohovacím polštářem, nebo si i klidně s miminkem lehnout do postele.
Pro co největší pohodlí pro maminky.
 

Počítejte prosím s tím, že fotografování Vašeho miminka může trvat 2-4hodiny. Záleží na náročnosti Vámi zvolených fotografiích pro polohování miminka a na tom, jak miminko bude spolupracovat a pospávat.
Proto prosím, abyste s tímto faktem počítali a na zbytek dne si nic raději neplánovali.
Velice rád dělám fotografie sourozenců a rodičů s miminkem. Nicméně pro menší děti může být čekání dlouhé. Proto je lepší, aby sourozenci dorazili do ateliéru později.
Pokud to není možné ani to není problém. Mám velký ateliér se spoustou hraček pro děti. Není tedy vůbec problém, vytvořit pro starší sourozence v ateliéru herničku :o)

Novorozeňátka upřednostňuji
Pokud se stalo, že miminko již máte narozené, má už několik dnu, nebo i týdnu. Neváhejte mne ihned kontaktovat i tak.
Každý den nad 14 dnů u miminka rozhoduje. Já tedy z mé strany udělám pro to vše, abych pro Vás vymyslel termín během pár dnů i na úkor toho, když bych musel nějaké méně důležité focení posunout.
Miminko má největší prioritu a přednost u mě v ateliéru. Protože když se to časově s miminkem nestihne, už to nikdy v budoucnu nevyfotíte.
 

ČAS LETÍ
ZA PÁR DNŮ BUDE VYPADAT JINAK

Čas letí závratným tempem a nikdo z nás ho nedokáže zastavit. Říkáte si: „Tento moment si budu pamatovat navždy.“ Ale uplyne pár dnů a obyčejná fotka z mobilu vám připomene, že to tak není.
A tak fotíte všechny ty prchavé momenty. Abyste měli co nejvíc těch vzácných chvilek navždy uchovaných. ALE...
Nejste tam vy. Nejste tam společně. Nejste tam jako rodina. Jsou to střípky vašeho života, ale bez vás nejsou úplné.

CO KDYŽ SE MOJE MIMINKO NEBUDE CHTÍT FOTIT
Nebude spát. Bude uplakané. Bude nespokojené.  Pro nás to bude dlouhé. Budu se o něj bát. Jsme nevyspaní.  A já se po porodu necítím na focení. Chápu vaše obavy. Veřte, že je měli všichni rodiče, kteří se u mě byli fotit.  Přesto nyní mají jedinečnou vzpomínku. 
Protože si umím s každou touto vaší obavou poradit.

bottom of page